Zielona Góra

Google Translator

Data publikacji: 26 października 2020

Testy na koronawirusa

Testy dla osób kierowanych przez lekarzy POZ

Punkt pobrań wymazów znajduje się w budynku dydaktycznym Collegium Medicum UZ (Ośrodek Badań Medycznych Nauk Podstawowych), który umiejscowiony jest na terenie Szpitala w okolicy Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych.

Pacjenci kierowani przez lekarza rodzinnego mogą zgłaszać się w godzinach 10.00-13.00 każdego dnia tygodnia. Potrzebne jest skierowanie od lekarza lub kod badania, należy również mieć ze sobą dokument tożsamości.

Należy ustawić się w kolejce zachowując dystans co najmniej 2 metrów oraz najwyższy stopień ochrony osobistej!

Testy na COVID-19 dla osób wybierających się do sanatorium

Osoby ze skierowaniem do sanatorium mogą się zgłaszać do punktu, który znajduje się w budynku głównym Szpitala w pokoju 015 (wejście od strony parku). Zgłaszać się należy w godzinach 10.00-12.00, od poniedziałku do piątku, jednak nie wcześniej, niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu.

W sobotę i niedzielę osoby ze skierowaniem do sanatorium mogą się zgłaszać w godzinach 10.00-13.00 do punktu pobrań wymazów znajdującego się w budynku dydaktycznym Collegium Medicum UZ (tak jak pacjenci kierowani przez lekarza POZ).

Testy i badania komercyjne

Istnieje możliwość wykonania komercyjnych badań w kierunku zakażenia SARS-CoV-2.

1. Badania genetyczne metodą PCR można wykonać w budynku dydaktycznym Collegium Medicum w godzinach 9.00-10.00 od poniedziałku do piątku.

Koszt badania wynosi 534,00 zł.

Proponowane metody płatności:

• Płatność przelewem bankowym na rachunek Szpitala 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000. W opisie przelewu koniecznie należy zamieścić informację, że jest to płatność za badanie COVID-19 , kogo dotyczy badanie oraz adres pacjenta (celem wystawienia i przesłania faktury).
    Potwierdzenie przelewu należy okazać pracownikom pobierającym wymaz.
  • Płatność gotówką w kasie Szpitala (bud. administracji A), możliwa w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 8.00-14.00 i okazanie potwierdzenia opłaty pracownikom pobierającym wymaz.

2. Badanie oznaczania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 (badanie z krwi), które świadczy o przebytym już zakażeniu, można wykonać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-13.30.

Koszt badania wynosi 100 zł

Proponowane metody płatności:

• Płatność przelewem bankowym na rachunek Szpitala 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000. W opisie przelewu koniecznie należy zamieścić informację, że jest to płatność za badanie COVID-19 , kogo dotyczy badanie oraz adres pacjenta (celem wystawienia i przesłania Państwu faktury). Potwierdzenie przelewu należy okazać pracownikom pobierającym wymaz.
  • Płatność w punkcie poboru.

Odbiór wyników

Pacjenci kierowani przez lekarzy rodzinnych oraz sanatoria:

Z wynikiem testu mogą się zapoznać w dniu następującym po dniu badania od około 24 do 48 godzin po pobraniu wymazu. Zbadana osoba otrzymuje po pobraniu wymazu pisemną instrukcję zawierającą kod, dzięki któremu może znaleźć swój wynik w internecie na podanej stronie. Wynik badania jest też widoczny dla lekarza rodzinnego oraz sanatorium kierującego na test.

Nie ma możliwości odbioru osobistego wyniku badania dla osób kierowanych przez lekarzy POZ i sanatoria.

Pacjenci komercyjni:

Z wynikiem testu wykonanego metodą PCR mogą zapoznać się w internecie lub odebrać je osobiście w Punkcie Informacyjnym przy głównym wejściu do Szpitala od ul. Wazów (należy mieć przy sobie dowód tożsamości)

UWAGA! W ZWIĄZKU Z GWAŁTOWNYM WZROSTEM ZACHOROWAŃ, A CO ZA TYM IDZIE NIEWYDOLNOŚCIĄ LABORATORIÓW, ODBIÓR WYNIKÓW JEST MOŻLIWY NIE WCZEŚNIEJ, NIŻ PO CZWARTEJ DOBIE OD POBRANIA WYMAZU.

Wynik poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 można odebrać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 12.00-14.30.