Zielona Góra

Centrum Rejestracji i Informacji – Call Center: tel. 68 32 96 200

Google Translator

Data publikacji: 18 marca 2020

Orkiestra podarowała nam super sprzęt! Dotarł do nas wysokiej klasy aparat RTG

Na stanie szpitala jest już wysokiej klasy aparat RTG, który otrzymaliśmy dzięki zbiórce pieniędzy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2019 r.

To kolejny wspaniały dar WOŚP dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. – Otrzymaliśmy najwyższej klasy cyfrowy aparat rentgenowski, wyposażony w unikalną opcję, która pozwala na przykład na elektroniczne łączenie zdjęć, dzięki czemu możemy łączyć fotografie i poznać obraz całego kręgosłupa. To niezwykle ważne w przypadku dzieci ze schorzeniem skoliozy i kwalifikowaniem ich do odpowiednich zabiegów operacyjnych – wyjaśnia dr n. med. Wojciech Wierzchołowski kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Dzięki WOŚP przygotowano także pomieszczenie, w którym znajduje się aparat RTG. Na ścianach pojawiły się tapety z motywami kosmicznymi. – Taki wystrój jest świetnie przystosowany do przyjmowania naszych najmłodszych – podkreśla lekarz.

I właśnie dzieciom dedykowany jest aparat, którego wartość rynkowa przekracza 0,5 mln zł. W przyszłości sprzęt znajdzie się na stanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Aparat RTG firmy Agfa to kolejne urządzenie, które zasilają nasz szpital dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej przez WOŚP na początku 2019 r. Kolejny to przyłóżkowy aparat RTG. Z akcji przeprowadzonej rok wcześniej otrzymaliśmy aparat RetCam III o wartości ponad 460 tys. zł oraz laser wartości 150 tys. zł. Sprzęt dotarł do nas w styczniu 2019 r. roku i dobrze służy lekarzom, a przede wszystkim dzieciom.

Od początku akcji charytatywnej do naszego szpitala trafił do nas sprzęt o wartości kilkudziesięciu milionów złotych: m.in. respiratory, lasery i kolumny operacyjne wykorzystywane na chirurgii dziecięcej. Właśnie na urządzenia dla tego typu oddziałów zbierane były pieniądze w tym roku.